ateismulroman
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Biblia se contrazice singura

In jos

Biblia se contrazice singura Empty Biblia se contrazice singura

Mesaj  Admin Vin Sept 14, 2012 3:51 pm

- Solomon este fiul lui Dumnezeu “13. Acela va zidi casă numelui Meu şi
Eu voi întări scaunul domniei lui în veci. 14.Eu voi fi aceluia tată,
iar el Îmi va fi fiu” 2 Samuel 7:13-14
- Efraim este primul nascut al lui Dumnezeu: “ Caci eu sunt tatal lui Israel, si Efraim este primul meu nascut” Ieremia 31:9 (cine este primul nascut al lui Dumnezeu:
Efrain sau Israel?)
- Primul nascut ca Fiu al lui Dumnbezeu este Iacob: Exodus 4:22 “Israel este fiul Meu, întîiul Meu născut.”
- Alt Fiu de Dumnezeu este Adam Luca 3:38
- Chiar noi Oamenii obisnuiti suntem fii lui Dumnezeu : Deuteronom, 14:1 unde scrie:
„Voi sunteţi fiii Domnului Dumnezeului vostru”
„Căci câţi sunt mânaţi de Duhul lui Dumnezeu sunt fii ai lui Dumnezeu” Romani 8:14
„Şi celor câţi L-au primit, care cred în numele Lui, le-a dat putere ca să se facă fii ai lui Dumnezeu” Ioan 1:12
„Ca să fiţi fără de prihană şi curaţi, fii ai lui Dumnezeu neîntinaţi în mijlocul unui neam rău şi stricat şi întru care străluciţi ca nişte luminători în lume” Filipeni 2:15
„1. Vedeţi ce fel de iubire ne-a dăruit nouă Tatăl, ca să ne numim fii ai lui Dumnezeu,
2. Iubiţilor, acum suntem fii ai lui Dumnezeu şi ce vom fi nu s-a
arătat până acum. Ştim că dacă El Se va arăta, noi vom fi asemenea Lui,
fiindcă Îl vom vedea cum este.” Întâia Epistola Soborniceasca A
Sfântului Apostol Ioan, 3:1-2 Shocked
Si sa nu uitam celebrele faze din Facere:
„Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit” Facerea 6:2
„Mai cu seamă de când fiii lui Dumnezeu începuseră a intra la fiicele oamenilor şi acestea începuseră a le naşte fii: aceştia sunt vestiţii viteji din vechime” Facerea 6:4?
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 86
Reputatie : 0
Data de inscriere : 31/08/2012
Varsta : 26
Localizare : http://ateismul.amforum.net/

Foaie de personaj
Ateismul roman:
Ateismul romanBiblia se contrazice singura Empty
Biblia se contrazice singura Empty

https://ateismulroman.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum